Fotogalerie z akcí

Všechny fotografie jsou chráněny autorským zákonem, jejich kopírování, publikování či jakékoli komerční užití je možné pouze se souhlasem autora!


 
 
 
  2.8.2018
Anenská pouť je úspěšně za námi

v neděli úderem 18. hodiny se uzavřely brány Satalické Anenské pouti.
Třídenní maraton byl velmi náročný hlavně z hlediska počasí, které nám připravilo opravdu perné chvilky. Extrémní teploty se podepsaly na celkově nižší účasti.
Letní kino sklidilo opět úspěch, který se projevil nemožností pozdě příchozích najít volné místo k sezení.
Sobotní odpoledne patřilo oslavám 120 let našeho sboru. Pro návštěvníky jsme připravili řadu ukázek činnosti mladých i dospělých hasičů. Samozřejmou součástí byl také slavnostní nástup, na kterém došlo k ocenění našich členů i kolegů, kteří nás přijeli podpořit.
Oslavy plynule přešly ve festival amatérských kapel, na kterém se nám přestavily kapely FoxO, 7´Znamení, Konzumárium a BezPatyBoty.
Neděle byla opět ve znamení pouťových atrakcí a slunečného počasí.
Tímto bych chtěl poděkovat našim hasičům za obrovské nasazení, bez kterého by tato akce nešla uspořádat.
Dále bych chtěl poděkovat Městské části Satalice za finanční prostředky a podporu, Sportareálu Satalice za zapůjčení prostor, rodině pana Vocáska za krásné atrakce, firmě AudioLight za letní kino, pódium a profesionální odbavení festivalu. Těšíme se na další ročník
Tomáš Maršál, velitel SDH Praha-Satalice

Oficiální fotogalerie na tomto odkazu: https://photos.app.goo.gl/75DtRDCPoE6RmUog6
Foto J. Piroch
  26.6.2018
20. června, T-Mobile Olympijský běh
Foto: Jan Piroch
  21.6.2018
Vítání občánků 2018
Sobotní odpoledne 16. června bylo věnováno slavnostnímu přivítání dětí narozených do letošního března. Všem zúčastněným děkujeme a přejeme pěkné prožití nastávajících letních dní.

Foto: Jan Piroch
  13.6.2018
Koncert žáků ZUŠ Praha-Satalice konaný dne 23. 5. 208 v rámci akce: Celostátní happening ZUŠ – ZUŠ Open
Foto: Jan Piroch

Video:
https://youtu.be/e4y1x0ujd-A
  20.5.2018
19. května, Běh satalickou oborou
Foto: Jan Piroch

Videa:
   
  16.3.2018
Divadelní představení „Poslední šance“ konané 16. 3. 2018

Foto: Jan Piroch
  7.3.2018
Kbelská palestra 5.3.2018

Foto: Jan Piroch
  7.3.2018
Climbing Opening 4. 3. 2018
Po roce se v Satalicích opět konala populární sportovní akce. Symbolické otevření horolezecké sezóny. Pro všechny příznivce lezení, děti i rodiče. Děti co se těšily, kam až vylezou, vyšplhají nebo přejdou bez spadnutí po popruhu. Prostě protáhnout si tělo a zažít při tom něco hezkého. Ani dospělí nezůstávali pozadu. Lezly děti, lezli i rodiče. Chybět nemohla ani výuka uzlování.
Na programu bylo letos velké překvapení. Exhibice dvou mistrů v lezení s komentářem jejich trenéra. A že bylo na co se dívat. Lezlo se i s použitím jen třech nebo dokonce i dvou končetin (jedna ruka, jedna noha). A mistrům to šlo nahoru i tak. Inu, mistři. Ale bez tvrdého tréningu to nejde. I oni jednou začínali - a vydrželi.
Akci uspořádal Horolezecký oddíl Satalice, skupina nadšených mladých lidí a za tuto akci si zaslouží pochvalu. Ukázali dětem, jak zajímavě se dá trávit volný čas.

Text a foto: Jan Piroch

 

Dobrý den,
tímto bychom rádi poděkovali všem institucím, které se podílely na propagaci dne otevřených dveří na Satalické stěně. Přikládáme pár slov o akci a několik obrázků. Více informací na našich stránkách: http://www.hosatalice.cz/category/nezarazene/ , fotogalerie z akce: http://www.hosatalice.cz/gallery/1917-2/

V neděli čtvrtého března jsme již popáté otevřeli satalickou stěnu veřejnosti. Během akce s názvem Satalice Climbing Opening si letos návštěvníci vyzkoušeli již tradiční aktivity, jimiž jsou uzlování, slackline, jumarování a lezení. Letošní účast bezmála 100 návštěvníků byla unikátní ve věkovém rozpětí: nejmladšímu byly 2 roky a nejstaršímu 83 let. O pohodlí všech se postaralo 17 organizátorů a o audio-vizuální záznam 3 profesionální fotografové. Svou účastí zpestřili program reprezentační lezci Jakub Dvořák a Tomáš Binter mladší. Pod taktovkou reprezentačního trenéra, Tomáše Bintera st., kluci návštěvníkům předvedli něco málo ze svých lezeckých dovedností a odhalili tak nové možnosti využití naší osmimetrové stěny. Ukázali nejen našim nejmenším lezcům, že k lezení nejsou potřeba dvě ruce a dvě nohy, ale bohatě postačí od každé jedna. Závěrem na podnět z publika obohatili svůj repertoár koordinačních cvičení o lezení zády ke stěně. Až někdy potkáte lezce, kteří k vám během výkonu budou čelem, vězte, že tohle bláznivé cvičení vzniklo jako výzva pro reprezentační tým na malé vesnické stěně v Satalicích.

Děkujeme všem, kteří přispěli ke skvělé atmosféře a těšíme se na další podobné!
Tým instruktorů HO Satalice

Horolezecký oddíl Satalice (ČHS 451)
www.hosatalice.cz
https://www.facebook.com/hosatalice

  5.12.2017
Rozsvícení vánočního stromu 2. prosince 2017
Slavnostní rozsvícení vánočního stromu v Satalicích jako každoročně zahájilo předvánoční čas, kdy pilné hospodyňky pečou cukroví, se kterým se potom mohou pochlubit. Třeba jako na stánku "Sousedské pečení". A že bylo u čeho vybírat! Kromě pečených výrobků si mohli návštěvníci vychutnat šálek kávy či horké čokolády, svařené víno, grog, teplou klobásu, šunku i kukuřici.
V sokolovně byla přichystána pro děti řada dílniček, kde si děti mohli vlastnoručně ozdobit perníčky nebo vyrobit adventní ozdoby, a další stánky s adventními výrobky a ukázka paličkování. Nezbytným symbolem vánočního období je betlém – v sokolovně jich bylo hned několik, všechny z originální sbírky pana Koutníka.

Přesně v 15.00 zahájila oslavu starostka M. Voborská a pak už nastoupil dětský žesťový soubor ze ZUŠ Satalice a děti z MŠ se svým Čertovským rejem. Pak následovaly děti z kroužku Flétničky pod vedením paní Koutníkové. První část ukončilo pěvecké vystoupení dětí ze ZŠ Satalice pod vedením pana učitele Beneše.
Pak už přišlo to, na co se všichni těšili – rozsvícení vánočního stromu u sokolovny, naproti kapli sv. Anny, která bude letos také nově nasvícena po celý adventní čas. Následovalo opět pěvecké vystoupení. Na závěr soubor Musica Antiqua Satalice přednesl soubor skladeb na středověké motivy.
Video:

https://youtu.be/TFBLjENnUhQ

https://youtu.be/HDZ4f2FTDT0

Foto: Jan Piroch

  4.12.2017
Koncert Brass Avenue 1.12.2017
Adventní čas odstartoval v Satalicích koncert skupiny Brass Avenue. Bylo to opět něco jiného, skupina mladíků s převážně dechovými nástroji. Rytmické skladby roztancovaly jak děti, tak i rodiče. Prostě něco na radostný začátek prosince.
Koncert se velmi líbil, obecenstvo si vyžádalo tři přídavky. O občerstvení a nápoje (a to i velmi kvalitní) se postarali sataličtí hasiči. Takže nic nechybělo.

Foto: Jan Piroch
  4.12.2017
Autorské čtení paní Beránkové
Autorské čtení s Helenou Beránkovou v knihovně Satalice – 25. 11. 2017
Po krátkém úvodu moderátora se slova ujala paní Beránková a představila svojí novou knihu. Pak z ní přečetla ukázky a rovněž se ptala dětí, jak ději porozuměly, jaký očekávají vývoj a na charakteristiky postav. Ukázalo se, že děti pozorně poslouchaly a správně odpovídaly.
Aby nebylo jen u čtení, krátké přestávky nám zpříjemnil pozvaný houslista. A pak zase čtení. Tak všem pěkně plynulo sobotní odpoledne.

První je trailer, tedy celkový sestřih - https://youtu.be/__UnG54Ar2E
Druhé je výběr dvou houslových skladeb Pavla Cingla - https://youtu.be/5RDQhwzTa8A

Foto: Jan Piroch
  11.11.2017
Lampionový průvod 2017
Před 17 hodinou se začali scházet první účastníci a prostor před kapličkou brzy nestačil. Snad každé dítě (včetně těch v kočárku) mělo lampion. Po vyhlášení programu se začalo sladkou odměnou a svítící tyčinkou pro děti. Chutné zákusky nabízeli i hasiči z SDH Satalice. Pak už průvod vyrazil směrem na lesopark. Průvod pak zaplnil loučku, děti se tísnily u zábrany, jen aby viděly chystané překvapení.
Po jeho skončení se účastníci rozdělili, část šla domů a milovníci svatomartinské husy vyrazili do sokolovny, kde již byly připraveny prostřené stoly a hostesky přinášely paštiku a vínečko dle výběru.

Foto: Jan Piroch

  10.10.2017
Stezka korunami stromů


Foto: Jan Piroch
  22.9.2017
Foto ze Snádaně na peróně 19-9-2017
V rámci Evropského týdne mobility jsme ve spolupráci s hl. m. Prahou a městskými částmi Čakovice a Kbely připravili pro cestující vlakem občerstvení s prezentací minulosti a současnosti železniční trati mezi Prahou a Neratovicemi. Pro všechny byla připravena výborná káva nebo čaj a poctivý štrúdl.

Foto: Jan Piroch
  22.9.2017
Ukázková hodina lezení HO Satalice 12.9.2017

Horolezecký oddíl Satalice uspořádal propagační akci s ukázkami lezení na umělé stěně. Zájemců bylo dost a na všechny jejich dotazy odpovídali zkušení členové oddílu.

Foto: Jan Piroch

  22.9.2017
Foto z Pražského cyklozvonění 17.9.2017

Foto: Jan Piroch

  1.8.2017
Anenská pouť 2017

Anenská pouť se v Satalicích konala opět po mnoha letech. Ve Sportovním areálu ji pořádal Sbor dobrovolných hasičů Satalice. 

Páteční odpoledne si užily děti na atrakcích a večer pak všichni návštěvníci při sledování komedie Špunti na vodě.
Sobota byla hlavním dnem, dopoledne zaujaly především dětské atrakce (kolotoče, houpačka, vláček, střelnice a stánek s pamlsky), odpoledne pak koncert pěti amatérských kapel a večerní zábava pod širým nebem.

Dobrovolní hasiči zajistili i občerstvení ve dvou stáncích, o které byl prakticky nepřetržitý zájem. Není divu, počasí akci přálo. O audio a video včetně pódia pro kapely se postarala firma Audiolight ze Satalic.
Děkujeme všem, kteří akci zajišťovali, a doufáme, že příští rok se tu sejdeme opět a v ještě větším počtu 
J

 

Foto: Jan Piroch, video: https://youtu.be/c4UVT_2eS1E

 

  5.7.2017
V areálu nově vznikajícího komunitního centra máme 7 budov. Úspěšně se nám podařilo zrekonstruovat již druhou z nich, a to budovu G. Nejdříve došlo k ubourání její části, zde vznikl prostor pro budoucí předzahrádky nových bytů, které v přilehlém objektu F v budoucnu vzniknou. Během rekonstrukce budovy G byla vyměněna okna, vstupní dveře a střešní krytina, opravena fasáda. Dále zde proběhly klempířské práce, včetně nových okapů a svodů. Uvnitř byl obnoven sádrokartonový stop včetně zateplení a sádrokartonové příčky. Rekonstruovaný objekt už slouží novému nájemci.
  25.6.2017
Běžecký svátek v Satalicích
Letos poprvé, jsme díky dobrovolníkům ze Satalic a Sokola, mohli přivítat běžce z blízkého i vzdálenějšího okolí na pět kilometrů dlouhé trati Olympijského běhu v Satalicích. Zázemí skautského hřiště se už od půl šesté zaplňovalo běžci , fanoušky a zvědavými kolemjdoucími. Po příjemném protažení u společné rozcvičky, kterou vedla známá atletka Míša Vodová, se všech 74 přihlášených běžců přesunulo na start. Přesně v 18:00 hodin se povelem primátorky Adriany Krnáčové z éteru Radiožurnálu vydalo celé startovní pole na trať. První muž v cíli byl pan Tomáš Vintr a první ženou byla Lucie Strnadová. Mnoho běžců chválilo organizaci a krásnou trať, která vedla oborou v příjemném stínu a lesoparkem, kde vzhledem k tropickým teplotám pomohli naši dobrovolní hasiči osvěžovat statečné borce jemným proudem vodní sprchy. V cíli už na všechny čekali skvělí fanoušci a zasloužené občerstvení. Pozitivní zprávou je, že na stupních vítězů jsme měli své satalické zástupce - mezi ženami byla třetí v cíli Jitka Sotonová a stejné umístění mezi muži vybojoval Pavel Dolejš. Závěrečné vyhlášení vítězů proběhlo za účasti naší starostky Milady Voborské a spontánním vyfocením všech závodníků. Velká pochvala patří všem dvaceti dobrovolníkům, kteří nám pomáhali celý závod zorganizovat tak, že už se nám teď spousta běžců hlásí na příští rok. Výsledky závodu naleznete zde a podívejte se i na bohatou fotodokumentaci.

Za kulturní komisi
Petra Dolejšová

Foto: P. Voborský, P. Maršálová

https://goo.gl/photos/NjaszgAVa92hZWtZ8
 

Běžecký svátek v Satalicích

Foto: J. Piroch

  25.6.2017
Den bezpečnosti v MŠ Satalice 20. 6. 2017

V úterý jsme byli pozváni do naší mateřské školky, aby jsme zvídavým dětem zpestřili konec školního roku. Měli jsme pro ně připravené tři stanoviště, na kterých se postupně všichni vystřídali. Na prvním stanovišti byla ukázka hasičského auta, jeho vybavení a také vybavení hasiče.Na druhém stanovišti si děti vyzkoušeli jak těžké je uhasit hořící domeček. Poslední stanoviště patřilo našim kolegům od Policie České republiky, kteří vedli poutavý výklad o práci policistů a také ukázali různé druhy uniforem a zbraní používaných policií. Na závěr jsem si připravili pro děti překvapení v podobě pěny, ve které jsme si všichni pořádně zařádili. Děti i paní učitelky byli spokojené a my se těšíme, až zase dostaneme pozvánku na další návštěvu.

Za SDH Satalice, P. Maršálová

https://goo.gl/photos/5v8uPRNY5s4rWPhB6
Dne 10. 6. se v odpoledních hodinách uskutečnilo setkání seniorů, kteří oslavili své jubileum v dubnu až červnu 2017.
Na úvod zahrály děti ze ZUŠ Marie Podvalové pod vedením paní učitelky Rosíkové, potom starostka M. Voborská předala seniorům hodnotný dar a kytičku. Nakonec se rozproudila družná zábava.

Autor fotografií: Jan Piroch
Přivítali jsme nové občánky Satalic
Dne 10. června 2017 bylo mezi občany Satalic symbolicky přivítáno 13 dětí z 18 narozených za poslední rok. Fotografie ze sobotního odpoledne můžete vidět v naší fotogalerii.

Autor fotografií: Jan Piroch
Dětský den 4. 6. 2017 ve fografiích J. Pirocha

Počasí tentokrát moc nepřálo, ale všichni si to vynahradili o to větší radostí při plnění soutěžních úkolů. Pro děti bylo připraveno 11 soutěžních stanovišť na téma "Čím budu?", pro všechny návštěvníky pak občerstvení. Velký úspěch mělo divadelní představení „Doktorská pohádka“ divadla Prima den.
Noc kostelů 2017 - kaple sv. Anny

Autor fotografií: Jan Piroch
8. ročník běhu Satalickou oborou je za námi. Počasí bylo na běh ideální a výkony všech závodníků skvělé. V šesti věkových kategoriích dívek a chlapců bylo rozdáno 72 medailí a cen za vítězství v hlavním závodu a v Satalickém přeboru.
Děkujeme zúčastněným, sponzorům a ochotným pomocníkům.
organizační tým

Další snímky: Jan Piroch
Manželství až za hrob 13.5.2017
V Satalicích se představil Divadelní spolek Tyl z Bakova nad Jizerou se situační komedií Manželství až za hrob. Děj se odehrává v blíže neurčené současnosti v bytě Harriet, která si potrpí na movité milence. Ti ale zase mají nejen svoje ženy. Lež zakrývá lež a v tom se ztrácí pravda. Milostné zápletky se zaplétají, aby nakonec manželé našli svoje skutečné manželky. Je to ale pravda?
Představení se povedlo, byly tři děkovačky. Diváci mohli poznat, jak si život dovede s city zahrávat. S laskavým svolením Divadelního spolku Tyl vystoupení nafotografoval Jan Piroch.


Čarodějnice 2017 se opravdu povedly!

Zároveň děkujeme všem, kteří se na organizaci podíleli. Netopýří a kočičí výzdobu plotu tradičně připravily děti z MŠ. Doprovodný program zajistila řada dobrovolných „čarodějnic“, Amazonky a členové JSDH Satalice.Čarodějnice - 30.4.2017
Foto: Petr Voborský

Čarodějnice 1.5.2017
Foto: J. Piroch

Čarodějnice 2017
foto: Petra Maršálová

foto:
Magdalena Przyczková
Jarní koncert ZUŠ – 15. Března 2017
Foto: J. Piroch

https://youtu.be/vP0dotmqodY

Foto z Kbelské Palestry pro FB
Foto: J. Piroch
Zpívání u kapličky, 24. prosince 2016
Foto + video: Jana Piroch

Video je na adrese https://youtu.be/-TxGYOLaCvY
15.12.2016 proběhl v naší základní umělecké škole vánoční koncert, na kterém vystoupili mladí nadějní muzikanti učící se v této škole. Koncert navštívilo 80 diváků, kteří si mohli poslechnout krásné klavírní, kytarové, houslové, flétnové a akordeonové melodie.
Autor fotografií: Z. Žák
Rozsvícení vánočního stromu - 26.11.2016
https://youtu.be/gNdHujJGEMc
autor: Jan Piroch

Musica Antiqua Satalice 26.11.2016
https://youtu.be/S9ntp3ZDyMU
autor: Jan Piroch

Rozsvícení vánočního stromu 26. 11. 2016

Foto: J. Piroch

Koncert skupiny Marika Singers 25. 11. 2016

Foto: J. Piroch

 

 

Komedie Oscar v podání divadelního spolku Riyo – Sokolovna 21. 10. 2016
https://youtu.be/CuFJdDryiJ0
Foto z Satalice Climbing Opening 12.11.2016

 

Festival ptactva v Měšicích

http://jirisladecek.rajce.idnes.cz/Festival_Mesice_2016/

   5.9.2016
ZŠ Satalice - 1. školní den

   5.9.2016
Koncert Za písničkou - Výběr z koncertu ANGI konaného dne 25. 8. 2016

+ výběr ze snímků z natočeného videa z koncertu ANGI.

V Satalicích na dvoře Obchodní akademie se konal již druhý koncert ze série Za písničkou do Satalic. Tentokráte vystoupila slovenská zpěvačka, imitátorka světově známých zpěvaček a moderátorka s uměleckým jménem ANGI. A jako každý správný zahraniční účastník měla i ANGI předskokana; skupinu A je to.
První písně byly z repertoáru českých a slovenských zpěvaček a zpěváků. Pak následovaly již písně v angličtině, němčině a španělštině. Po vlastním koncertu si nadšení diváci vyžádali ještě přídavek čtyř písní.
Foto: J. Piroch
   11.8.2016
Koncert Za písničkou do Satalic 29.7.2016
Byl pro první ze série open air koncertů pořádaných na dvoře Obchodní akademie v Satalicích. Účinkovala skupina PRO-VAS se zpěvačkou Ivanou Ježkovou. Tříhodinový koncert ve stylu zejména country a folku byl výborný, atmosféra byla srdečná. Všichni diváci se mohli občerstvit u stánku (třeba nefalšovaným bramborákem) nebo si zatančit, čehož dost párů využilo.
Je to další příspěvek ke kulturnímu životu v Satalicích.
Foto: J.Piroch


Za písničkou do Satalic
video z koncertu 29.7.2016 v podání skupiny PRO-VAS
autor: J. Piroch


Městská část Praha-Satalice je na FACEBOOKU!

   24.6.2016
VÍTÁNÍ OBČÁNKŮ V SATALICÍCH
Mezi občany Satalic bylo symbolicky přivítáno 12 dětí z 22 narozených za poslední rok. Fotografie ze sobotního odpoledne můžete vidět v naší fotogalerii, a pokud se Vám líbí a chtěli byste je získat v plném rozlišení, kontaktujte autorku Alžbětu Kopeckou na www.alzbetakopecka.com.
   14.6.2016
Noc kostelů 10. 6. 2016 - kaple sv. Anny
Foto: Jan Piroch

 
   9.6.2016
Dětský den Satalice 2016 ve fotografiích J. Pirocha
Foto: Jan Piroch
   28.5.2016
BĚH SATALICKOU OBOROU - 7. ročník
Foto: Jan Piroch

 
   27.5.2016
BĚH SATALICKOU OBOROU - 7. ročník
Kdy: 21. května 2016
Kde: na palouku v Satalické oboře
Pořádá: Sokol Satalice
Více informací naleznete na www.behsatalickouoborou.eu


fotogalerie k Běhu Satalickou oborou
Foto: Jan Skoumal
   2.5.2016
Čarodějnice 2016 se opravdu povedly!
Přesvědčit se o tom můžete ve fotogalerii. Autor fotografií Jan Piroch.

Zároveň děkujeme všem, kteří se na organizaci podíleli. Netopýří a kočičí výzdobu plotu tradičně připravily děti pod vedením paní učitelek MŠ. Doprovodný program zajistila v první části Agentura FunActivity, dále řada dobrovolných „čarodějnic“, Amazonky a členové SDH Satalice.
   5.4.2016
MARIKA SINGERS ROZTLESKALI SOKOLOVNU - video zde (J. Piroch)
Páteční večer předčil všechna očekávání. Skladbami, které posluchači znají z rádia, z filmů, ze svého dětství i z katedrál, oslovila skupina zpěváků pod vedením báječné sbormistryně Mariky Divišové diváky všech věkových kategorií. Neuvěřitelné nasazení a energie účinkujících se přenesla na posluchače a sólová i skupinová vystoupení byla pokaždé odměněna nadšeným aplausem. Na vyznění celého večera měl významný vliv mistr zvukař, který ze sokolovny dokázal vykouzlit koncertní sál, i catering s výbornými chlebíčky a nápoji všeho druhu. Poděkování patří Sokolu za poskytnutí prostor a samozřejmě naší kulturní komisi, která toto amatérské uskupení profesionálních kvalit do Satalic přivedla. Doufáme, že to nebylo naposled.
  11.2.2016
1. Ročník satalického „Deskohraní“
Šachy, dáma, pexeso, domino, pišvorky, hlavolamy, logické karetní hry nebo třeba i shogi či mankala. Velký úspěch měl i šachový stolek pana učitele Neumana ze satalické základní školy, který byl připraven vyzvat všechny malé i velké šachisty. Svou premiéru mělo na deskohraní i představení unikátního konceptu „Fantastické karty“, které si mnozí účastníci na místě zakoupili za zvýhodněnou cenu přímo od tvůrců této hry. Všechny tyto známé i méně neobvyklé hry jste měli příležitost si vyzkoušet v neděli 23. ledna ve Sportareálu Satalice na 1. ročníku satalického Deskohraní a děti si dokonce mohly za své herní snažení odnést i sladkou odměnu.
Přestože jsme akci pořádali poprvé, přišlo vás více než 100 a za to vám děkujeme. Náš velký dík patří hlavně manželům Haně a Davidovi Kotinovým, hlavním iniciátorům celé akce a i všem dobrovolníkům, protože bez nich bychom si nehráli. A pokud se vám akce líbila, v což doufáme, dejte nám vědět. Rádi pro vás zorganizujeme i druhý ročník.
  3.2.2016
Vyhodnocení soutěže o vánoční výzdobu v Satalicích
Na začátku loňského adventu jsme vyhlásili soutěž o nejhezčí vánoční venkovní výzdobu v Satalicích a na začátku tohoto roku můžeme s radostí oznámit vítěze, kterými se staly rodiny Henzlova a Koutníkova. Vítězům velmi gratulujeme a děkujeme za velmi půvabnou venkovní vánoční dekoraci, kterou ocenili všichni kolemjdoucí (viz foto). Po zásluze jim náleží dárková poukázka do Hornbachu v hodnotě 500 Kč.
Závěrem bychom chtěli poděkovat vš
em ostatním sousedům, kteří ozdobili své domy, předzahrádky, stromky a navodili tím, nejen sobě, krásnou, klidnou a zářivou atmosféru v Satalicích. Již teď se těšíme, jak budou vypadat Satalice příští advent.

Za kulturní komisi Petra Dolejšová

  3.12.2015
Foto z akce „Rozsvícení vánočního stromu“ konané dne 28. 11. 2015
Fotografie: Jan Piroch

Video: Rozsvícení vánočního stromu Satalice 28.11.2015
  9.11.2015
70. narozeniny Základní školy v Satalicích
V sobotu 24. 10. 2015 se v prostorách naší oslavenkyně uskutečnilo slavnostní setkání.
  9.11.2015
Satalice Climbing Opening aneb lezecký den na satalické stěně
8.11. 2015, 9.30 - 15.00 proběhl v tělocvičně ZŠ lezecký den
Foto: Jan Piroch
  13.10.2015
LAMPIONOVÝ PRŮVOD POHÁDKOVÝM LESEM
Podzimní podvečer rozsvítila světýlka lampionů a svíček na cestě pohádkovým lesem. Jsme rádi, že kouzelná atmosféra přilákala spoustu dětí s rodiči.
Fotografie: Jan Piroch
thn00007.jpg   2.9.2015
Varietní pořad „Cesta kolem světa“ aneb Kašpárek vypráví, kde byl a co viděl.
Fotografie: Jan Piroch
thn00010.jpg   28.8.2015
První ročník turnaje na umělém ledě - HFL CUPU

Děkujeme všem partnerům a účastníkům prvního ročníku turnaje na umělém ledě - HFL CUPU. Turnaje se zúčastnil tým HC EKONOM, Cross Czechs, Žaludi a Black Bridge. Jsou to týmy složené z hobby hokejistů. Celý turnaj probíhal ve velmi příjemné a přátelské atmosféře, navíc hráči ctili pravidlo fair play. Po celou dobu turnaje dbal na dodržování pravidel profesionální rozhodčí. Výbornou práci odvedl také moderátor. Vítězem se stal tým HC EKONOM, který si suverénně došel pro zlato bez jediné porážky. Po skončení základní části byly pro účastníky připraveny dovednostní soutěže. Byla to soutěž o nejtvrdšího a nejpřesnějšího střelce. Nejtvrdší střelec vystřelil puk rychlostí 139 km/h a nepřesnější střelec zasáhl pukem terč čtyřikrát z pěti pokusů.

Hřiště bylo k dispozici pro veřejnost v sobotu po skončení turnaje a celou neděli. Pro děti zde byl po celý víkend skákací hrad. Partner turnaje nabízel možnost projet se v úplně nově Škodě Superb a Fabii.
Na fotky z turnaje se můžete podívat na facebooku Sportareál Satalice.
Již se plánuje další ročník tohoto turnaje předběžně na první polovinu června.
Pavel Kořínek, jednatel SAS
thn__DSC2637.jpg   16.6.2015
13. června 2015 AIR SHOW PRAHA – Legendy nad hlavou

Autor fotografií: Jan Piroch
thn_058.jpg   8.6.2015
Přivítali jsme 12 nových občánků Satalic


Slunečné sobotní odpoledne bylo věnováno slavnostnímu přivítání dětí narozených od loňského června do letošního května. Na památku symbolického přijetí dětí mezi satalické občany byl rodičům předán pamětní list děťátka a dárková poukázka do prodejny Dráčik. Milou atmosféru vytvořily děti z hudební školy paní učitelky Koutníkové a malá sólistka Verunka. Všem zúčastněným děkujeme a přejeme pěkné prožití nastávajících letních dní.
thn__DSC0825.jpg   5.6.2015
Za ptačími hlasy Satalické obory a Vinořského parku, 2. června 2015


autor fotografií: Jan Piroch
 
thn_116.jpg   2.6.2015, 5.6.2015
Báječný dětský den

Oslava Dne dětí ve Sportareálu Praha-Satalice proběhla ve spolupráci s místními spolky a sdruženími. Na organizaci se s městskou částí Praha-Satalice podílely TJ SK Satalice, Inlinetalent, Sdružení dobrovolných hasičů a Sdružení myslivců. Novou zajímavostí byla účast občanského sdružení "Novofundlandský pes v nouzi", které pomáhá psům i křížencům tohoto plemena. Ztrátu majitele nebo špatné podmínky jim nadace pomáhá překonat a najít nový milující domov. Koho pejskové zaujali, další informace zjistí na http://nfvnouzi.webnode.cz.

Soutěží se zúčastnily děti všech věkových kategorí, byly pro ně připraveny sportovně-dovednostní úkoly. Návštěvnost vzrostla oproti minulému roku ze 156 na neuvěřitelných 238 soutěžících dětí!
Po splnění disciplín čekala oslavence sladká odměna a tradiční vyvrcholení akce - stříkání pěny pod velením sboru hasičů. Ke spokojenosti všech nám přálo i počasí.

Rádi bychom poděkovali všem, kteří na Dětský den přišli, i těm, kteří se podíleli na jeho přípravě a organizaci.

autor fotografií: Jan Piroch

video: https://youtu.be/aGfPeIPHhqo
thn__DSC9707.jpg   2.6.2015
Mistrovství republiky ve stolním hokeji Stiga konané dne 31. 5. 2015
Autor fotografií: Jan Piroch
thn00027.jpg   1.6.2015
Divadelní představení „Noc bláznů“ konané dne 29. 5. 2015

Autor fotografií: Jan Piroch
Video z Noci bláznů - https://youtu.be/-019TY0011c
  29.5.2015
Jaro v Satalicích
V následujícím odkazu se dostanete na snímky pořízené technologií Lytro, tedy s možností zaostření fotografie až v počítači a to zcela libovolně. 
Krátký návod: Z galerii si zvolte foto a po zobrazení (dle rychlosti připojení několik sekund) v plné velikosti klikněte na místo, kam chcete zaostřit. Zbytek fotografie zůstane rozostřený. Šipka pod foto spouští slideshow celého alba, kdy u každého snímku dojde k proostření od pozadí do popředí nebo obráceně.
 
https://pictures.lytro.com/Honza_JP/albums/183239

 
Pro zvídavé:
Foceno plenoptickým fotoaparátem, který kromě "pouhé" intenzity a barvy světla zaznamenává také směr, odkud paprsek (zde 11 milionů paprsků) přichází. Tak znamená i hloubku  scény a může vytvořit 3D snímek. Nebo se až v počítači určí, kam bude zaostřeno a jaká bude hloubka ostrosti. 
Fotografie: Jan Piroch
thn00015.jpg   26.5.2015
6. ročník Běhu Satalickou oborou se opravdu vydařil!

Děkujeme všem organizátorům a tady je malá „ochutnávka“ fotek – autor Jan Piroch.
thn00118.jpg   4.5.2015
Čarodějnice 2015 se opravdu povedly!
Přesvědčit se o tom můžete ve fotogalerii. Autor fotografií Jan Piroch.
Fotogalerie 2
Autor fotografií: Petr Voborský.

Zároveň tímto děkujeme všem, kteří se na organizaci podíleli. Netopýří výzdobu připravily děti pod vedením paní učitelek MŠ. Doprovodný program zajistil v první části pan Počta z Agentury FunActivity, dále řada dobrovolných „čarodějnic“ a Amazonky, výtvarnou dílničku připravila paní Hofmanová se zaměstnanci školky Mraveneček. Manželé Stříbrní se postarali o bohaté občerstvení a nad ohněm bděli členové SDH Satalice.
Děkujeme a těšíme se na příští akci, kterou bude Den dětí 31. 5. 2015 ve Sportareálu Praha-Satalice.
thn00026.jpg  28.4.2015
Průjezd veteránů, Satalice 25. 4. 2015
autor fotografií: Jan Piroch
thn00017.jpg  27.4.2015
Vítání ptačího zpěvu, Satalice 25. 4. 2015  
autor fotografií: Jan Piroch
thn00007.jpg  23.4.2015
Jaro 2015 v Satalicích - Květy a příroda v Satalicích
thn00007.jpg   29.3.2015
25.3.2015 - Uctění památky obětí náletu na květnou neděli 25.3.1945.

Příloha - článek: BOMBY NA KVĚTNOU NEDĚLI
  18.3.2015
Hasičská zábava se vydařila

Vyprodané vstupenky na hasičskou zábavu, která se konala 14. 3. v sokolovně, předznamenaly výtečně zorganizovaný večer plný zábavy. Za všechny účastníky děkujeme Sboru dobrovolných hasičů Satalice za výbornou organizaci, příjemnou atmosféru i bohatou tombolu a budeme se těšit na příští ročník.
Malou ochutnávkou jsou zde přiložené fotografie, pro více fotek přejděte na www.sdhsatalice.eu.
  22.1.2015
Vyhodnocení soutěže o vánoční výzdobu domu a zahrady

Letošní zima vánočním svátkům atmosféru příliš nedodala, a tak Vánoce v ulicích připomínaly ozdobené domky a zahrádky. Ukázku těch nejhezčích najdete v naší fotogalerii (pro nedostatek prostoru v připravovaném zpravodaji bohužel nemohou být fotografie otištěny).

Největší úspěch u komise zaznamenal dům na ulici Trabantská, čp. 333.
thn_DSCN1167.jpg   28.12.2014
Půlnoční mše  v kapli sv. Anny  v Satalicích
Autor fotografií: Jan Piroch
thn__DSC3499.jpg   19.12.2014
Rozsvícení vánočního stromu
Rozsvícení vánočního stromu Satalice - dětské vystoupení
Sestřih z rozsvícení vánočního stromu - ukázky ze tří dětských vystoupení. Video je na adrese
http://youtu.be/T6zNQOun3K8
Autor fotografií a videa: Jan Piroch
thn_Satalice-Climbing-Opening_snapshot_034.jpg   1.12.2014
Lezecký den v tělocvičně ZŠ - Climbing Opening 29. 11. 2014

Video je na adrese: http://youtu.be/D9dt1DhOEuw
Autor fotografií a videa: Jan Piroch
thn00005.jpg   29.9.2014
Satalické oslavy 20. 9. 2014

Kaple, autorka fotografií M. Pechrová
Po stopách hraběnky Šporkové, autor fotografií Jan Piroch
Vlakem ze Satalic do Lysé nad Labem, autorka fotografií Alžběta Kopecká
Oslavy, autorka fotografií Jana Šrůtková


Po stopách hraběnky Šporkové - video
hraná scénka na zámku je hlavní částí: http://youtu.be/GnUAQoiAsr0

autor  Jan Piroch

Sestřih z vystoupení bublináře pana Matěje Kodeše na Satalických slavnostech je umístěno na adrese:
http://youtu.be/c5X4PFXm0II
autor  Jan Piroch
thn00013.jpg   27.6.2014
Fotografie z 1. velké letní sportovní akce dne 21.6.2014 ve Sportareálu Satalice
thn00026.jpg   18.6.2014
Fotografie z vítání občánků 7. 6. 2014

Pro zaslání fotografií v plné kvalitě pište s uvedenými čísly požadovaných fotek na: ak@galeriekopecky.net.
Autorka fotografií: Alžběta Kopecká
thn00002.jpg   6.6.2014
Fotografie z Dětského dne 4. 6. 2014 v Satalicích
thn00023.jpg   5. 5. 2014
Fotografie z pálení čarodějnic 30. 4. 2014
 
  27.3.2014
Marina Werba Sporck – vzácná návštěva v Satalicích


Městskou část navštívila 23. 3. 2014 paní Marina Werba Sporck, která je potomkem donátora hraběte Šporka. Toto jméno souvisí s kaplí sv. Anny, která má letos výročí 300 let od jejího vybudování. Na dokončení kaple, která je historickou dominantou Satalic, se právě podílel rod paní Mariny Werby. Důvodem byla skutečnost, že začátkem osmnáctého století hraběnka Šporková v Satalicích porodila potomka. Dokončení kaple sv. Anny bylo projevem vděku za to, že porod, který byl předčasný, dopadl dobře.

Paní Marina Werba žije ve Vídni. Na její návštěvě se podílela vinořská farnost a dobrovolníci ze Satalic.
Fotogalerie a průvodní článek
4.2. 2014
Velitel čakovické policie mezi satalickými seniory, 27.1.2014

V pondělí 27. ledna navštívil satalické seniory velitel oddělení čakovické policie nadporučík J. Vospěl. Z příspěvku velitele policie vybíráme:
- V celé společnosti došlo v minulém roce k nárůstu trestné činnosti, na čemž má zejména podíl amnestie bývalého prezidenta. Byli totiž propuštěni recidivisté.
- Městská část Praha-Satalice, ve které také došlo k nárůstu trestné činnosti, je však na tom podstatně lépe než okolní větší městské části.
- Objasněnost trestné činnosti čakovickými policisty je 30%.
- V případě jakéhokoliv podezření je kvůli rychlému zásahu nutné volat bezplatnou linku Policie ČR 158.
- Policejní hlídka by měla dorazit do 4 minut.
- V Satalicích i okolních městských částech se v poslední době zvýšil výskyt návštěv seniorů, při kterých jsou přesvědčováni, aby půjčili peníze z důvodu nouze. Trestná činnost se v tomto případě obtížně dokazuje, proto je jediné doporučení – nepůjčovat peníze.
- V případě, že vás navštíví dva lidé např. kvůli odpočtu vodoměru, neriskovat jejich vpuštění do objektu. Jeden z dvojice vás zabaví, druhý má čas pro případné krádeže.
Po diskusi vyzval nadporučík Vospěl, aby se u něj přihlásili senioři, kteří v poslední době byli kontaktováni ohledně půjčení peněz.
10.1. 2014
Satalické betlémy v kapli sv. Anny 25.-27. 12. 2013

FOTOGALERIE
10.1. 2014
Vánoční koncerty v kapli sv. Anny 14.12.2013 - foto Jan Piroch
2.12.2013 - MČ Praha-Satalice, Farnost Vinoř a účinkující srdečně zvou na Vánoční koncerty v kapli sv. Anny
V sobotu 14. 12. 2013 od 17.30 a 18.15hod. (doba trvání obou koncertů je 30 min.)
Vánoční zpěvy a koledy uslyšíme v podání M. Dvořákové (mezzosoprán) a P. Matuszeka (baryton), za doprovodu P. Voráka (klavír).

FOTOGALERIE
14.10. 2013
Světýlková cesta, sobota 19. října od 17hod, sraz u kaple sv. Anny

FOTOGALERIE
1.10. 2013 (6.10.2013)
Do centra Prahy za 15 minut bez přestupu!
Slavnostní jízdou z Prahy-Čakovic na Masarykovo nádraží byl dnes zahájen provoz nové pravidelné linky S34, která dopraví obyvatele Satalic do centra města za pouhých 15 minut.

Při této příležitosti se sešli starostové městských částí Čakovic, Satalic, Vinoře spolu s představiteli společnosti Ropid a zástupci Magistrátu hl. m. Prahy, bez jejichž podpory by vznik nového spojení nebyl možný. Mimořádnou zásluhu na uvedení nové linky do provozu mají především první náměstek primátora Vávra a radní pro dopravu Pařízek.

Provoz nové linky bude zajišťovat dopravce KŽC Doprava, s.r.o. Spoj bude jezdit ze Satalic směrem do centra v pracovní dny každou hodinu od 5.26 do 19.26, zpátečním směrem vlak vyjede z Masarykova nádraží každou 20. minutu, tedy od 6.20 do 20.20.

Ve vlacích platí tarify PID, cestovat můžete s Open Card, s označenou jízdenkou, případně si jízdenku zakoupit u přepravce – u předních dveří vlaku.

Protože jde prozatím o testovací provoz, doufáme, že budete linku při svých cestách do centra města hojně využívat, abychom o výhodu rychlého spojení do centra opět nepřišli!
…………………………………………………………………………………………………
Společnost Klub železničních cestovatelů se již přes 25 let zabývá obnovou historických vozů i lokálních tratí. Je provozovatelem tzv. nostalgických osobních vlaků, mimo jiné např. Pražského motoráčku, který vyráží od Hlavního nádraží vinohradským tunelem přes železniční most na Smíchov, Motol a Zličín, dále historických parních vlaků vypravovaných při zvláštních příležitostech i tematických jízd, např. na Den dětí nebo na Mikuláše.

Více informací o dopravci naleznete na stránkách Klubu železničních cestovatelů – www.kzc.cz.
20.9.2013
Fota ze školky
Mateřská školka otevřela další třídu pro třináct dětí, která umožňuje celodenní provoz. Kapacita se tak zvýšila na 135 míst. Ředitelka M. Špalková do nové třídy zajistila kvalitní učitelku L. Janů.
20.9.2013
Cyklodráha otevřena
Ve středu 11. 9. proběhlo ve Sportareálu Praha-Satalice slavnostní otevření veřejné cyklodráhy spojené s výukovou akcí Bez helmy ani ránu! Zúčastnili se jí představitelé společnosti Vemex, která podporuje ekologii a cyklistiku ve městech, Satalicím věnovala jízdní kola a finančně přispěla na podporu tohoto sportu. Dopoledne bylo určeno dětem ze základní školy, kterým byly vysvětleny základní prvky pro bezpečnost při jízdě na kolech a in-linových bruslích. Freeridoví závodníci Richard Gasperotti a Michal Červenka mj. předvedli dětem jízdu po dráze na speciálních kolech. Odpoledne si všichni mohli vyzkoušet překážkovou jízdu na kolech a na in-linech, ti menší se svezli na elektrických čtyřkolkách. Cyklodráha je veřejně přístupná za podmínek daných v provozním řádu. Přejeme všem hodně zábavy!
20.9.2013
Vítání občánků
6.9. 2013
Základní škola přivítala šedesát prvňáčků.

Základní škola přivítala šedesát prvňáčků. Paní ředitelka Z. Nováková tím uspokojila maximum žadatelů, včetně obcí, se kterými má městská část uzavřenu smlouvu o spolupráci.

Foto: A. Kopecká

 

24.7. 2013
Odpoledne s mašinkou a hodinami – hřiště u č.p. 51 - 27.6.2013
Foto: Alžběta Kopecká
18.6. 2013
Dětský den 16.6. 2013
foto: Vladimír Bílek, Petr Voborský
18.6. 2013
Dětský den 16.6. 2013
foto: Alžběta Kopecká
21.5. 2013
Běh Satalickou oborou (foto Petr Vostrý)
3.5. 2013
Fotogalerie z akce ČARODĚJNICE v Satalicích
12.4. 2013
Smlouva se společností Vemex s.r.o. podepsána
Ve čtvrtek 11. 4. 2013 byl podpisem smlouvy zahájen projekt „Jízdní kolo = ekologie a zdraví“ mezi Městskou částí Praha-Satalice a společností Vemex s.r.o., který podporuje ekologické smýšlení obyvatel, propagování kol jako jízdního prostředku a snížení dopadu výfukových plynů na obyvatele městských aglomerací. Městská část v rámci projektu získá bezplatně 25 jízdních kol, které budou k dispozici návštěvníkům Sportareálu Praha-Satalice, žákům základní školy i městským policistům, a finanční podporu pro vybudování veloparku.

František Jenčík, starosta      
3.4. 2013
Rekonstrukce komunikace ze Satalic na Vinoř zahájena!

2. 4. 2013 zahájila společnost Eurovia rekonstrukci zbývající části komunikace mezi Satalicemi a Vinoří. Práce na silnici, jejíž stav byl dlouhodobě neúnosný, mají trvat tři týdny. Po jejich dokončení motoristé ocení nejen nový asfaltový povrch po celé délce komunikace, ale také její rozšíření (pomoc chodcům) a zpevnění.

Velice děkuji vedoucímu Oblastní správy Sever TSK J. Tumpachovi, který se osobním vlivem zasadil o to, že se v době finančních škrtů našly peníze na rekonstrukci. 
František Jenčík, starosta

 

20.3. 2013
Ples sportovců v Satalicích
21.12. 2012
Rozsvícení vánočního stromu - 14.12.2012
21.12. 2012
Vánoční setkání seniorů

17. 12. 2012 proběhlo vánoční setkání satalických seniorů v klubu důchodců. Příjemné chvíle u kávy a čaje se zúčastnilo 36 satalických občanů se kterými si přišel popovídat i starosta MČ František Jenčík.
6.11. 2012
Oslava na nádraží
Nečekaně velký zájem lidí provázel 28. 10. 2012 oslavu ke 140. výročí zahájení provozu na satalickém vlakovém nádraží. Největší zásluhu na akci měl L. Vrabec, který na okna nádražní budovy umístil snímky mapující historii. Součástí byly i přednášky Ing. V. Honce a p. F. Jenčíka seniora. Velice ochotní byli zástupci Českých drah, kteří umožnili prohlídku vnitřku budovy, včetně zajímavé sbírky dlouholetého výpravčího stanice J. Samuela. Občerstvení ochotně připravila restaurace ze sportovního areálu – klobásy a svařák zmizely za chvíli…
31.10. 2012
Hravé odpoledne s klaunem - čtvrtek 13. září 2012 od 16:00 na dětském hřišti u domu seniorů

- fotogalerie
31.10. 2012
Vyhodnocení soutěže o nejhezčí zákoutí Satalic

- fotogalerie
10.9. 2012
Velký zájem o loučení s prázdninami
Akce Loučení s prázdninami, která se v prostorách sportovního areálu uskutečnila pod záštitou městské části 2. 9. 2012, se setkala s velkým ohlasem. Dorazilo až nečekaně hodně rodičů s dětmi! K dispozici byly atrakce pro děti, společnost Inlinetalent, která provozuje řadu dalších aktivit ve sportovním areálu, nabídla možnost bruslení. Provozovatel restaurace ve sportovním areálu, kromě svižného prodeje občerstvení, navíc poskytl dětem zmrzlinu zdarma.
Fotky pro MČ pořídila A.Kroftová
3.9. 2012
Slavnostní otevření beachvolejbalových kurtů
Ve čtvrtek 23. 8. vpodvečer proběhlo slavnostní otevření a křest dvou beachvolejbalových kurtů ve Sportareálu Praha-Satalice. Milé a půvabné olympioničky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková nejprve pokřtily kurty, poté sehrály krátké exhibiční utkání se zástupci místní TJ a při následné autogramiádě uspokojily dlouhý zástup zájemců o podpis. Děkujeme všem za vytvoření příjemné atmosféry!

Beachvolejbalové kurty jsou určeny k rekreačním účelům pro děti i dospělé, informace a rezervace na tel. 721 069 640.

Fotky pro MČ pořídil P. Voborský,  A.Kroftová
26.6. 2012
Pohádkové odpoledne

Na dětském hřišti u Domova seniorů - čtvrtek 7.6.2012 od 16.00
Fotky pro MČ pořídila A.Kroftová
21.6. 2012
SATALICKÁ KOLEČKIÁDA


Sobota 16. 6. od 15.30, v lesoparku za novými domečky směrem na Radonice.
Soutěže pro všechny děti, které mají kolo, kolečko, koloběžku, odrážedlo nebo kočárek.

Pořádala MČ Praha-Satalice.
13.6. 2012
70. výročí Operace Anthropoid

z oslavy 70. výročí Operace Anthropoid, která se konala v sobotu 2.6.2012 za milé účasti pana Brzobohatého a Jelínka, herců, kteří hráli ve filmu Atentát


Více zde: https://picasaweb.google.com .... , http://www.skaut-satalice.cz/fotogalerie/a2012/

(převzetí povoleno se souhlasem p.Kamila Podlahy)
12.6. 2012
9. června 2012 -  Vítání občánků
5.6. 2012
3. června 2012 -  Dětský den - pořádaný hasiči ve spolupráci s MČ
28.5. 2012
Den s Winnetouem
ANEB DIVOKÝ ZÁPAD V SATALICÍCH ODPOLEDNE PRO DĚTI PLNÉ LEGRACE A HER
(převzetí fotek povoleno)
23.5. 2012
Sokol Satalice
3. ročník běhu Satalickou oborou

fotogalerie: http://sokolsatalice.rajce.idnes.cz/Beh_Satalickou_oborou_2012


Babojedský nářez 2012
fotogalerie: http://sokolsatalice.klenot.cz/category/galerie/ostatni-akce/babojedsky-narez-2012  (převzetí fotek povoleno)
2.5. 2012
Fotogalerie z akce "ČARODĚJNICE 2012" -  30.4.2012
Fotogalerie z akce "SKAUTSKÝ DEN - úklid studánky" - 21.4.2012


převzato z http://www.skaut-satalice.cz/fotogalerie/a2012/
(převzetí fotek povoleno)
154. 2012
Fotogalerie z akce "Vítání ptačího zpěvu! - foto: RNDr. Aleš Střecha
11. ročník jarní vycházky za našimi opeřenými přáteli! Organizováno Českou ornitologickou společností.
Vycházka skrz Satalickou bažantnici do Vinořského lesoparku se neobyčejně vydařila. Cestou jsme pozorovali mnoho druhů ptáků, počínaje sojkou obecnou, sýkorou babkou, modřinkou i koňadrou, zvonkem zeleným, brhlíkem lesním, drozdem zpěvným, špačkem obecným, strakapoudem velkým a prostředním, pěnkavou obecnou, budníčkem menším i kosem černým. Některé ptáky jsme pouze slyšeli - pěnici černohlavou ("Černohlávka"), střízlíka obecného nebo krutihlava  obecného. Vysoko nad hlavou kroužil jestřáb lesní a káně lesní. Přes cestu nám přeběhl zajíc polní či srnec obecný. Seznámili jsme se s kroužkováním ptáků i jejich odchytem do sítí. Výpravu jsme zakončili u dvojice vinořských rybníků - "U kamenného stolu" a Biologického.
 

 

Městská část Praha-Satalice 2015