Městská část Praha-Satalice
 
   Pražská integrovaná doprava  

 

 

 
  Dopravní obslužnost v MČ Praha-Satalice
 
Linka 186, 202, 269, 376 a 386
www.dpp.cz, www.ropid.cz, www.praha.planydopravy.cz
info linka Dopravního podniku hl. m. Prahy 296 191 817

Linka 201, 603

   8.4. 2017
OTAZNÍKY SILNIČNÍHO OKRUHU KOLEM PRAHY

Dokončení silniční okruhu kolem Prahy je třeba, shodují se všichni. V poslední době to vypadá, že spásným řešením je dostavba části okruhu č. 511, která propojí dálnici D1 s Běchovicemi a tím bude všechno vyřešeno.
Pouhým pohledem na mapu však vidíme, že 511 neodvádí tranzitní dopravu mimo Prahu, ale naopak směřuje zpět do centra města. Dál trasa prochází mezi Černým Mostem a Horními Počernicemi, naváže na Vysočanskou radiálu a dál mezi Prosekem, Letňany a Ďáblicemi pokračuje na D8. Nazývat tuto trasu silničním okruhem "kolem" Prahy je víc než účelové.

V příloze najdete prezentaci starosty Suchdola Ing. Petra Hejla pro Stavební fórum 2017, kde je v krátkosti shrnuta historie plánování okruhu a otázky kolem jeho přípravy. V dalším dokumentu je shrnutí vývoje trasování tzv. městského "Pražského rychlostního okruhu", který se postupně proměnil v "Silniční okruh kolem Prahy" - a to je podstata problému.

SOKP vývoj

Stavebni forum-2017
 1.10. 2013 (6.10.2013)
kliknutím přejdete na fotogaleriiDo centra Prahy za 15 minut bez přestupu!
Slavnostní jízdou z Prahy-Čakovic na Masarykovo nádraží byl dnes zahájen provoz nové pravidelné linky S34, která dopraví obyvatele Satalic do centra města za pouhých 15 minut.

Při této příležitosti se sešli starostové městských částí Čakovic, Satalic, Vinoře spolu s představiteli společnosti Ropid a zástupci Magistrátu hl. m. Prahy, bez jejichž podpory by vznik nového spojení nebyl možný. Mimořádnou zásluhu na uvedení nové linky do provozu mají především první náměstek primátora Vávra a radní pro dopravu Pařízek.

Provoz nové linky bude zajišťovat dopravce KŽC Doprava, s.r.o. Spoj bude jezdit ze Satalic směrem do centra v pracovní dny každou hodinu od 5.26 do 19.26, zpátečním směrem vlak vyjede z Masarykova nádraží každou 20. minutu, tedy od 6.20 do 20.20.

Ve vlacích platí tarify PID, cestovat můžete s Open Card, s označenou jízdenkou, případně si jízdenku zakoupit u přepravce – u předních dveří vlaku.

Protože jde prozatím o testovací provoz, doufáme, že budete linku při svých cestách do centra města hojně využívat, abychom o výhodu rychlého spojení do centra opět nepřišli!
…………………………………………………………………………………………………
Společnost Klub železničních cestovatelů se již přes 25 let zabývá obnovou historických vozů i lokálních tratí. Je provozovatelem tzv. nostalgických osobních vlaků, mimo jiné např. Pražského motoráčku, který vyráží od Hlavního nádraží vinohradským tunelem přes železniční most na Smíchov, Motol a Zličín, dále historických parních vlaků vypravovaných při zvláštních příležitostech i tematických jízd, např. na Den dětí nebo na Mikuláše.

Více informací o dopravci naleznete na stránkách Klubu železničních cestovatelů – www.kzc.cz.
  19.6. 2012
Připravuje se vlakové posílení
V souvislosti se změnami v MHD jedna důležitá informace, která zvýší komfortnost dopravy. Od 2. 4. 2013 by měl v pracovní dny na trati Praha Masarykovo nádr. - Vysočany - Satalice - Kbely - Čakovice a zpět jezdit nový dopravce KŽC Doprava. Vlaky tohoto dopravce by měly jezdit každou hodinu přesně v prokladu s vlaky Českých drah. Odjezdy z Masarykova nádr. každou 20 minutu s provozní dobou od 6:20 do 20:20, zpátky ze Satalic každou 26 minutu od 5:26 do 19:26. Interval vlaků ze Satalic do centra Prahy se tak zkrátí na půl hodiny.

Pavel Hřebík, předseda dopravní komise

  Nepřehlédněte 
Linka 269 - u metra Letňany za 10 minut

Pro rychlejší spojení k metru C mohou občané Satalic využít linku 269, která je vedena na trase Nádraží Uhříněves - Obchodní centrum Čakovice a která staví v zastávce Satalice.

Jízdní řád linky si můľete stáhnout na webových stránkách společnosti Ropid:
Linka 269
Vlakem nejrychleji po Praze

kliknutím přejdete na odkazZ Čakovic, Kbel a Satalic do centra bez přestupu a nejrychleji
Regionální železniční trať 070 z Mladé Boleslavi, Všetat a Neratovic prochází Prahou přes městské části Čakovice, Kbely a Satalice. Ve všední dny každou hodinu a o víkendech každé dvě hodiny tudy jezdí zastávková linka S3. K ní se každé dvě hodiny přidává ještě rychlíková linka R3, která však zastavuje pouze v Čakovicích. Ve všech vlacích na této trati platí po Praze jednotlivé i předplatní jízdenky PID. Jelikož doprava do centra autobusem s následným přestupem na metro trvá z těchto čtvrtí zhruba půl hodiny a vlak překoná stejnou vzdálenost za 20 minut, je i zde namístě doporučit vlak. Navíc se dá takto dojet bez přestupu nejen do centra Prahy, ale až na vršovické nádraží. Všechny motorové vlaky na této trati přepravují také jízdní kola, od letošního dubna nově po Praze (a s jízdenkou PID) bez doplatku – toto platí i pro ostatní vlaky PID na území Prahy. Na všech vlacích linek S3 a S4 jsou pravidelně nasazovány pouze modernizované motorové a přívěsné vozy s pohodlnějším interiérem a jednodušším ovládáním dveří.
 

 

Městská část Praha-Satalice 2015